Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

 

Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

БЕЗСОННЯ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ ТА ЕФЕКТИВНІ РОСЛИННІ ЗАСОБИ ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ СНУ

БЕЗСОННЯ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ ТА ЕФЕКТИВНІ РОСЛИННІ ЗАСОБИ ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ СНУ

Безсоння – це розлад сну, який зачіпає мільйони людей по всьому світу. Нестача сну може призвести до серйозних наслідків для здоров'я та благополуччя. Хороший та якісний сон є невід'ємною частиною здорового способу життя та важливий для підтримки фізичного та емоційного благополуччя. У цій статті ми розглянемо використання екстрактів валеріани, ромашки лікарської, лаванди та м’яти перцевої як ефективних рослинних засобів від безсоння.

Безсоння 

Безсоння 

Ефективні Трави від Безсоння: Які Вибрати і Як Застосовувати

Безсоння – це стан, при якому людина має труднощі із засинанням, часте пробудження протягом ночі або нестачу якісного сну. Це може бути спричинене різними факторами, такими як стрес, тривога, депресія, медичні проблеми або неправильні звички сну. Безсоння може серйозно вплинути на здоров'я та загальне самопочуття людини.

Натуральні Способи Боротьби з Безсонням: Трави і Рецепти

Для лікування безсоння використовуються різні методи. Одним із найпоширеніших є застосування традиційних снодійних препаратів, що містять хімічні речовини. Однак ці препарати можуть мати побічні ефекти та викликати залежність. В останні роки все більше людей звертаються до рослинних засобів від безсоння.

Трави від Безсоння в Препараті "Здоровий Сон" від ТМ Вірдол: Як Правильно Вибрати і Приймати для Кращого Сну

Валеріана, ромашка лікарська, лаванда та м’ята перцева – це рослини, які давно відомі своїми заспокійливими властивостями і використовуються як рослинні засоби для поліпшення сну.

Валеріана лікарська – Valeriana officinalis

У медицині застосовують відвар кореневищ з коренями валеріани лікарської, сухий екстракт. Сировина входить до заспокійливого і шлункового зборів.Галенові препарати В.л. знижують збудливість ЦНС, регулюють серцеву діяльність, знижують АТ, виявляють спазмолітичну і слабку жовчогінну, десенсибілізувальну, глистогінну, вітрогінну дію, підсилюють секрецію залоз травного тракту; їх застосовують при хронічнихфункціональних розладах ЦНС, істерії, епілепсії, судомах, гострих збудженнях із приводу психічної травми, при легких формах неврастенії та психастенії, маніакально-депресивних станах, невралгії, нейродермітах, хронічному розладі коронарного кровообігу, для лікування та профілактики стенокардії, артеріальної гіпертензії, екстрасистолії, при пороках серця, хворобах печінки та жовчовивідних шляхів, пов’язаних з порушенням секреторної функції, клімактеричних розладах, при розумовій та фізичний перевтомі, бронхіальній астмі, запаленні легень, спазмах шлунка, кишкових коліках, діареї; у дерматології — при екземі, нейродерміті, свербінні шкіри,кропив’янці, псоріазі; у стоматології — при превалюванні нервового компонента в розвитку пародонтозу, у комплексній терапії хвороб ротової порожнини. При передозуванні препаратів валеріани лікарської можливі порушення серцевої діяльності, збудження нервової системи, головний біль, надмірна сонливість, відчуття пригніченості, зниження працездатності. Застосовують у гомеопатії та косметиці.

Механізм дії валеріани охоплює не тільки центральну нервову систему. Через неї лікарська рослина впливає на серце, нормалізує його роботу. Речовини, що містяться у корінні рослини, нейтралізують дію кофеїну на організм, також ефірне масло рослини підсилює дію снодійних засобів. Борнеол, що міститься в препаратах з валеріани, покращує коронарний кровообіг, зменшує стрес і втому організму, стимулює травлення. При цьому заспокійливий ефект від прийому ліків на основі рослин виражається повільно і плавно, нормалізує психоемоційний фон.

Лаванда вузьколиста - Lavandula angustifolia

Ефірна олія лаванди - ароматне речовина широкого спектру дії. Основним компонентом олії є ліналоол і його складні ефіри з оцтової, масляної, капронової та ізовалеріанової кислотою. Ефірну олію отримують в процесі парової дистиляції. Процес проходить швидко, тому ціна на продукт нижча, ніж у інших натуральних рослинних олій. Лаванду зрізають механічно, майже біля землі. Потім поміщають в резервуар для конденсації безпосередньо на полі. Резервуар поміщають в дистиляційний апарат і отримують олію. У домашніх умовах отримують олію так: заливають траву теплою соняшниковою олією та підігрівають лавандово-олійну суміш на водяній бані. Ефірна олія лаванди застосовується безпосередньо на шкіру і має антибактеріальну, протигрибкову і дезинфікуючу дію. Є компонентом мазей і бальзамів, що застосовуються для гнійних ран, при запаленні прямої кишки, при ревматичних захворюваннях. Ефірна олія заспокоює свербіж від укусів, опіки та прищі, використовується для розтирання і масажу, використовується при захворюваннях шкіри - сонячних опіках, запаленнях. Зовнішньо використовують для полоскання горла, ясен та порожнини рота. Лавандова олія входить до складу рідин для інгаляцій. Щоб позбутися від нежиті, необхідно нанести декілька крапель лаванди і обережно масажувати кісткові дуги над бровами і на кожну сторону носа. Олія лаванди, прийнята всередину, збільшує секрецію шлункового соку і вироблення жовчі. Входить до складу лікарських препаратів, що застосовуються внутрішньо, при розладі травлення, відсутності апетиту, спайках кишечника. Деякі компоненти, ліналоол і терпинеол, впливають безпосередньо на нервову систему, зменшуючи напругу, почуття тривоги і труднощі з засинанням. Лавандова олія руйнує патогенні бактерії. При прийомі всередину великої кількості олії може викликати запалення слизової оболонки шлунка і кишківника, подразнювати нирки та легеневі альвеоли, розширювати підшкірні кровоносні судини, викликаючи почервоніння шкіри.

Ромашка лікaрська - Matricaria chamomilla

Лікарська ромашка має широкий спектр дії та часто застосовується для профілактики захворювань та у якості додаткової терапії. 

-Гастроентерологія

Завдяки своїм протизапальним та знеболювальним властивостям гастроентерологи часто застосовують відвари ромашки як засіб додаткової терапії. Відвари приймають внутрішньо для полегшення болю внаслідок подразнення слизової оболонки шлунка.

-Пульмонологія

Ромашку використовують для проведення інгаляцій при гострих респіраторних вірусних інфекціях, бронхіальній астмі, бронхіті та запаленні легень. Глікозиди у хімічному складі мають атропіноподібну дію та здатні розслабляти гладку мускулатуру бронхів – покращують процес відкашлювання.

-Офтальмологія

Відвари ромашки застосовують при запальних захворюваннях очей. Зокрема, кон’юнктивіт та ячмінь успішно лікується промиванням відварами ромашки. Дерматологія Зовнішньо застосовують ромашку як протизапальний засіб, що покращує загоєння ран та ерозій. Рослину додають у фітозбори, де вона в комплексі з іншими лікарськими рослинами покращує процес загоєння.

-Профілактика

Оскільки ромашка має широкий спектр дії та майже не має протипоказань, її застосовують навіть для новонароджених. Збір проти неврозів у дітей також містить у своєму складі ромашку. Маленьким дітям рекомендують приймати ванну у відварі ромашки для профілактики шкірних захворювань. Чай з ромашки володіє заспокійливою дією, добре впливає на нервову систему та покращує процес засинання.

М’ята перцева – Mentha piperita

У медицині при лікуванні травами мʼяту перцеву використовують дуже часто. Із неї готують відвари, настої, мазі та інші препарати. Великою популярністю користується також мʼятне масло Мʼята виявляє цілющий вплив при захворюваннях більшості органів та систем людського організму. 

● Шлунково-кишковий тракт. Мʼяту часто вживають при нудоті, рвоті, підвищеному метеоризмі, болі в животі. Вона покращує роботу кишківника та позитивно впливає на секрецію шлунка, стимулює виділення жовчі Це допомагає позбутись багатьох захворювань, покращити апетит та травлення.

● Нервова система. Мʼята чинить мʼяку заспокійливу дію на центральну нервову систему. Вона знімає спазм судин головного мозку та позбавляє від головного болю.

● Гормональна система. Мʼята дуже корисна для жінок, оскільки нормалізує рівень естрогену, покращує роботу яйників, сприяє настанню овуляції.

● Сечостатева систем. Вживання мʼяти має помірний сечогінний ефект. Крім того, вона позитивно впливає на роботу наднирників

● Обмін речовин. Мʼята корисна для схуднення. Вона знижує холестерин, пришвидшує ліполіз та сприяє набору мʼязової маси.

Наукове Обґрунтування Використання Екстрактів як Снодійних Засобів

Безліч досліджень було проведено для вивчення ефективності екстрактів у лікуванні безсоння. Деякі дослідження показали позитивні результати, що підтверджують їх заспокійливі та снодійні властивості.

Переваги Використання Рослинних Засобів для Лікування Безсоння

Однією з головних переваг використання рослинних засобів для лікування безсоння є їхня натуральність та відсутність побічних ефектів, пов'язаних з використанням хімічних препаратів.

Здоровий сон

Здоровий сон

Як Використовувати Екстракти Валеріани, Ромашки Лікарської, Лаванди та М’яти Перцевої для Покращення Сну

Для використання екстрактів валеріани, ромашки лікарської, лаванди та м’яти перцевої як снодійні засоби, їх можна приймати у вигляді таблеток, капсул або настоїв.

Можливі Побічні Ефекти та Запобіжні Заходи

Рослинні препарати зазвичай вважаються безпечними засобами, але вони можуть викликати деякі побічні ефекти у деяких людей. Деякі з них включають сонливість, запаморочення, нудоту чи алергічні реакції.

Висновок

Використання екстрактів валеріани, ромашки лікарської, лаванди та м’яти перцевої в препараті "Здоровий Сон" від ТМ Вірдол є ефективним рослинним засобом для лікування безсоння. Вони можуть допомогти покращити якість сну та зняти напругу та тривогу.