КОМПЛЕКСНЕ ОЧИЩЕННЯ ОРГАНІЗМУ: ПОРАДИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
Що робить кожна гарна господиня, коли планує готувати нову страву? Звісно, першим кроком є очистити та ретельно помити ємність для нової страви. Таким же чином можна налагодити всі процеси в організмі – очистити його за допомогою природних та народних засобів, а потім наповнити всім необхідним: мінералами, вітамінами, іншими поживними речовинами.
Багато порушень нормального стану здоров’я (зайва вага, погіршення різних функцій, проблеми з суглобами, м’язами, судинами, органами, шкірою) з часом починаються від накопичення токсинів, шлаків, надмірного слизу та «прихованого» бруду в різних частинах організму. Часто людина не стільки хвора, скільки «забруднена» неякісною їжею, синтетичними добавками та ліками. Якщо вона додатково вживає алкоголь, палить, п’є багато кави та чорного чаю, кислотно-лужний баланс її організму порушується, що серйозно впливає на самопочуття. Тоді часто з'являються симптоми, схожі на хронічні захворювання: головний біль, нудота, свербіж шкіри, різні алергічні прояви, слабкість, хронічна втома, тяжкість у черевній порожнині та інші неприємні відчуття. Згодом вони можуть стати ознакою справжньої хвороби, на лікування якої піде багато часу та сил.
В будь-якому разі, перш ніж шукати та приймати будь-які ліки, необхідно зробити «генеральне прибирання» свого тіла.
Видів очищення організму багато, але вибирати варто максимально натуральні та безпечні.
Обираючи свій метод детоксикації та нормалізації ваги, краще відмовитися від усіх «новомодних ідей» про швидке очищення та схуднення. Якщо токсини, солі, шлаки та зайвий жир накопичувалися роками, краще позбавлятися їх поступово, обережно, притримуючись здорового глузду.
До дієвого КОМПЛЕКСУ ОЧИЩЕННЯ від ТМ ВІРДОЛ входять екстракти наступних лікарських рослин:
Розторопша плямиста - Silybum marianum
Плоди розторопші мають гепатозахисну дію, сприяють покращенню функції печінки, нормалізують травлення. Розторопша плямиста профілактично захищає непошкоджені гепатоцити і підвищує їхню стійкість до інфекції та різного роду отруєнь. Розторопша підсилює утворення жовчі та прискорює її виведення, нормалізуючи тим самим процеси травлення, обмін речовин та загальне очищення організму. Використовується для приготування дієтичних добавок і БАДів.
В якості лікувальної сировини використовуються плоди розторопші плямистої, подрібнені стебла, коріння рослини. Препарати з насіння застосовують у народній і традиційній медицині. Фітопрепарат КОМПЛЕКС ОЧИЩЕННЯ від ТМ ВІРДОЛ позитивно впливає на функції печінки і жовчного міхура, поліпшує здатність організму фільтрувати й виводити з організму токсини. Поряд з цим насіння розторопші покращує синтез структурних та функціональних білків у печінці, прискорює метаболізм, частково блокує дію вільних радикалів.
Склад рослини визначає розторопші лікувальні властивості - плоди містять флавоноїди, сапоніни, алкалоїди, вітамін К, органічні кислоти. Також у насінні розторопші присутні флаволігнани. Їх вважають основними діючими речовинами, які відповідають за низку позитивних властивостей плодів рослини. До базових флаволігнанів належить силімарин - комплекс речовин, який в екстракті розторопші плямистої відповідає за поліпшення функцій печінки та жовчного міхура. Допоміжними речовинами насіння розторопші є жирна олія, концентрація якої може досягати 28-32%, а також слиз. Сапоніни, які містяться у складі насіння розторопші, відносяться до категорії рослинних глікозидів. Речовини сприяють засвоєнню флаволігнанів, флавоноїдів, вітамінів і мінералів. Сапоніни мають гемолітичну дію, стимулюють секрецію всіх залоз. Розторопші застосування включає обробку як насіння рослини, так і її коріння та стебла з листям. З них отримують борошно, олію і шрот, які стають основою лікарських засобів, дієтичних добавок, відварів і настоїв, а також компресів і примочок для зовнішнього застосування. Відвари з коріння використовують для лікування зубного болю, при судомах. Їх застосовують при затримці сечовипускання, при діареї.
Кропива дводомна – Urtica dioica
Серед лікарських рослин кропива займає особливе місце, адже з її допомогою можна позбавитись від багатьох захворювань. ● Кровотечі: маткові, гемороїдальні, легеневі та ін. Кропива містить багато вітаміну К, який покращує згортання крові і таким чином допомагає зупинити кровотечу.● Зниження імунітету. Завдяки високому вмісту вітаміну С кропива підвищує імунний захист організму. Як результат — людина значно рідше хворіє на простудні та вірусні захворювання та швидше одужує.● Проблеми з травною системою. Нудота, діарея, здуття, закреп — кропива нормалізує процеси в органах ЖКТ і позбавляє перелічених симптомів.● Набряки. Кропива має легку сечогінну дію, тому вона буде корисною при затримці рідини в організмі. Завдяки цим властивостям її рекомендовано використовувати при хворобах сечостатевої системи, зокрема при простатиті.● Ожиріння. Регулярне вживання кропиви та препаратів на її основі покращує обмінні процеси, перешкоджає надмірному ліпогенезу. Також рослина знижує надмірний апетит. ● Малокрівʼя. Кропива покращує засвоєння заліза та у поєднання з правильним харчуванням допомагає підвищити гемоглобін.● Алергія. Кропива очищає кров та нормалізує роботу імунної системи, тому її радять вживати при алергії різноманітної етіології.
За вмістом білків кропива не поступається перед бобовими рослинами. Тому її застосовують, як харчову рослину в свіжому і квашеному вигляді. З неї готують перші страви ( супи ), салати (з відвареного листя), ікру, додають до картопляного пюре, котлет, використовують як начинку, вживають як приправу до м'яса та ін. Вживають як сечогінний, кровоспинний, в'яжучий, протизапальний засіб. Застосовують в науковій і народній медицині при маткових, ниркових, кишкових, гемороїдальних, легеневих кровотечах, при зниженому зсіданні крові, недокрів'ї, для збільшення кількості еритроцитів і рівня гемоглобіну, гострих гастритах та ентероколітах, атеросклерозі, захворюваннях жовчного міхура, печінки, циститі, ревматизмі, цукровому діабеті, спазмах шлунку, захворюваннях шкіри, як лактогенний засіб. Виявлена також протипухлинна (антиметастатична) активність препаратів кропиви. Корінь застосовують для лікування аденоми простати. Крім того, препарати кропиви можуть бути перспективними як профілактичний засіб, що стимулює фізичну працездатність, підвищує стійкість організму до несприятливих умов.
Нагідки лікарські – Calendula officinalis
Суцвіття нагідок допомагають загоєнню та прискорюють епітелізацію при виразках та атонічних шкірних ранах, мають протизапальну та протимікробну дію. Водні витяжки з нагідок мають бактерицидну дію щодо багатьох патогенних мікроорганізмів, особливо стафілококів. Детальні дослідження впливу водних витяжок з нагідок на експериментальні виразки шлунка у пацюків показали, що нагідки мають добре виражений ульцепротективний ефект, який запобігає появі деструктивних змін у слизовій оболонці шлунка у 40-70 % хворих. Тому нагідки приписують при запальних процесах слизової оболонки ротової порожнини, шлунка та дванадцятипалої кишки, гастриті, дитячій диспепсії, стрептококовій та стафілококовій інфекції, гнійних ранах, піореї, карбункулах та фурункулах, ранах від опіків, виразках від розширення вен та склерозу судин. Квітки нагідок діють заспокійливо на центральну нервову систему, знижують рефлекторну збудливість, посилюють діяльність серця, тобто збільшують амплітуду серцевих скорочень та уповільнюють ритм. Приписують при серцевих захворюваннях з порушенням ритму та гіпертонічній хворобі, у клімактеричний період. 20 % спиртова витяжка з нагідок дає добрий антигіпертонічний ефект та знаходить застосування у стоматології для лікуванні стоматитів, афтозу, парадонтозу. Водні витяжки нагідок мають холеретичну (жовчотворну) дію при жовчній дискінезії та хронічному холециститі. В сучасній фармакотерапії квіти нагідок представлені у вигляді капсул, таблеток, мазі, настоянок та брикетів. Календула виявляє ранозагоювальну, бактерицидну та протизапальну дію. Вона позитивно впливає на процеси регенерації та сприяє більш швидкому відновленню тканин. Також ця рослина є спазмолітиком. Вона стимулює роботу жовчного міхура та активізує секрецію органів шлунково-кишкового тракту. Календула виявляє також помірну седативну дію, допомагає стабілізувати пришвидшене серцебиття. Дослідження показують, що ця рослина володіє онкопротективною активністю, тобто захищає від раку. Великий інтерес викликає і її здатність протидіяти певним вірусам, зокрема вірусу герпесу.
Шавлія лікарська – Salvia officinalis
Терапія будь-якого захворювання буде більш ефективною, якщо її доповнювати цілющими травами. Шавлію використовують при багатьох хворобах:● Захворювання верхніх дихальних шляхів, що супроводжуються помірним кашлем.● Ангіни, фарингіти. Протизапальні та антимікробні властивості відвару для полоскання пришвидшують одужання.● Стоматити та гінгівіти. Завдяки в`яжучій та антимікробній дії настоїв та відварів для полоскання, зменшується запалення в ротовій порожнині, проходить кровоточивість.● Хвороби шлунково-кишкового тракту (гастрит, холецистит, дискінезія жовчного). Трав'яні чаї з шавлією стимулюють виділення жовчі, зменшують запалення, покращують моторику кишечника.● Геморой, анальні тріщини. Сидячі ванночки з шавлією — незамінна складова ефективного лікування дискомфорту та запалення в анальній зоні.● Захворювання сечовивідних шляхів. Лікарська рослина в складі чаю проявляє антимікробну та легку сечогінну дію, що значно покращує стан хворих.● Низька опірність організму хворобам. Особливо корисно пити чай з шавлією під час епідемій ГРЗ, грипу. Це допоможе зміцнити імунітет, зменшити ризик захворювання.
Шавлія має сильні антисептичні властивості, зумовлені вмістом рослинного антибіотика сальвіну. Він сприяє знищенню золотистого стафілокока та слідів його життєдіяльності. Виявляє високу протигрибкову активність. Шавлія лікарська має протизапальну, кровоспинну, ранозагоювальну, в'яжучу дію. Зміцнює епітелій, поліпшує роботу шлунково-кишкового тракту, дає невеликий спазмолітичний ефект. Тонізує серцевий м'яз, нормалізує обмінні процеси в організмі, позитивно впливає на стан нервової та кровотворної систем. Отримав наукове підтвердження факт позитивного впливу шавлії на статеву систему та вироблення гормонів, що допомагає заплідненню. Традиційно шавлія використовується від кашлю, запалень верхніх дихальних шляхів та ГРЗ. Дає результат при тонзилітах та ангінах. Настій п'ють при спастичних колітах та гастритах зі зниженою кислотністю. Шавлію рекомендують при стоматологічних захворюваннях: пульпіті, хейліті, гінгівіті, стоматиті, а також афтозних ураженнях. Із шавлії роблять кровоспинні та протизапальні примочки при загостренні геморою. Рекомендують застосовувати ванни з настоєм від екземи, нейродерміту, псоріазу, інтертригінозної епідермофітії. Шавлія входить до комплексної терапії хронічних обмінно-дистрофічних захворювань суглобів, ревматизму, запалень суглобів, радикуліту, деформувального остеоартрозу та міжхребцевого остеохондрозу.
Для того, щоб очищення принесло очікувані результати і не спровокувало ускладнень стану здоров’я, безумовно, треба підійти до цього питання свідомо. Якщо в організмі відбуваються помітні гострі, запалювальні та прогресуючі хронічні процеси, проблеми з боку серцево-судинної, дихальної, кровотворної, психічно-нервової систем, любий вид очищення треба відкласти до моменту покращення ситуації, а потім проводити їх під наглядом досвідченого фахівця.
Якщо ви налаштуєтесь і зробите всі необхідні кроки для очищення організму з допомогою фітотерапії, через деякий час ви відчуєте, що самопочуття змінюється на краще і що дня з’являються не тільки сили, а й нові ідеї для виходу на новий рівень буття.