Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

 

Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

ЛАВАНДА ВУЗЬКОЛИСТА

ЛАВАНДА ВУЗЬКОЛИСТА

Лаванда вузьколиста (Lavandula angustifolia) англійська «Officinale» (лікарська) широко використовується в комерційних та декоративних цілях. На її основі створено безліч гібридів і культурних сортів.

Це вічнозелений напівчагарник заввишки до 60 см з ніжними верхівками, що складаються з декоративного сріблястого листя та блакитно-фіолетових або рожевих запашних колосків з квітками. Своїм незрівнянним автентичним ароматом англійська лаванда приваблює не тільки людей, а й бджіл. Цікаво, що квіти рожевих сортів англійської лаванди змінюють свій колір протягом доби в залежності від інтенсивності освітлення та куту переломлення сонячних променів — їх відтінки стають більш виразними та варіюють від рожевого до бузкового.

В України цей сорт лікарської лаванди зимує без укриття, навіть молоді рослини. Насіння англійської лаванди може зберігати схожість протягом багатьох років, якщо зберігати їх в герметично закритих ємностях.

Для лікувальних цілей заготовляють суцвіття і верхні частини стебел довжиною не більше 10 см, зрізуючи їх в період цвітіння рослини. Врожай можна збирати 1–2 рази на рік. Сушити сировину потрібно у теплих добре вентильованих приміщеннях.

Лаванда «Officinale» широко використовується для оздоблення ароматних садів, кам'янистих гірок, бордюрів та міксбордерів, а також в промисловості для отримання цілющої та запашної лавандової олії.