Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

 

Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

Женьшень (лат. Panax) – рід трав'янистих багаторічних рослин родини Аралієвих, що налічує 12 видів, поширених у Північній Америці й Азії – в Китаї, Тибеті, на Далекому Сході, в Алтаї. Ця рослина здавна відома як лікарська та застосовується переважно як адаптоген і тонізуючий засіб.
У Китаї і Кореї корінь женьшеню використовують у кулінарії.
Представники традиційної китайської медицини вважають, що женьшень дає сили й продовжує життя.
У нас Ви можете купити препарат, до складу якого входить сухий екстракт Женшеню.

Женьшень звичайний

Женьшень звичайний – Pаnax ginseng

  • Опис:

    Женьшень – рослина зі стрижневим веретеноподібним розгалуженим коренем завдовжки до 25 см і завтовшки від 7 до 25 мм. У кореня може бути від двох до п'яти розгалужень. У верхній частині кореня розташована шийка зі слідами річних пагонів, по числу яких визначається вік рослини. Колір коренів на поверхні та на зрізі білий або жовтувато-білий. Смак у кореня солодкуватий, запах своєрідний. Довгочерешкові пальчасто-складні листки женьшеню в кількості від 2 до 5 утворюють кільце на вершині стебла, що сягає в висоту від 30 до 70 см. Цвіте женьшень зонтиковидними суцвіттями зі схожих на зірочки блідо-зелених квіток. Квіткова стрілка виходить із центру листового кільця. Плоди женьшеню – червоні кістянки завдовжки до 1 см з двома або трьома сірувато-жовтими зморшкуватими насінинами.

  • Склад:

    Сучасні медичні дослідження показали, що женьшень містить унікальний набір речовин, що сильно діє на організм людини. Серед них такі біологічно активні речовини, як гінзенозіди (сапоніни або тритерпенові глікозиди), ефірна олія Панакс, панаксова кислота, алкалоїди, ферменти, тростинний цукор, крохмаль, пектинові речовини, аскорбінова кислота, вітаміни В1 і В2, значна кількість макро- і мікроелементів, необхідних для нормальної діяльності людського організму. Панаксін активізує роботу серця і судин; панаксова кислота нормалізує обмін речовин; панаквілон стимулює ендокринну систему; ефірна олія Панакс володіє болезаспокійливою і заспокійливим дією; глікозид гінзенін знижує концентрацію цукру в крові, стимулює синтез глікогену і тому ефективний при цукровому діабеті.
    Сапоніни женьшеню, які є головною активною частиною женьшеню, називають гінзенозідамі. У порівнянні з сапонінами, які знаходяться в інших рослинах, їх структура і властивості зовсім інші. Саме гінзенозіди визначають виняткову цілющу силу женьшеню.

  • Фармакологічна дія:

    Препарати женьшеню (на думку нетрадиційної, альтернативної медицини) мають широку терапевтичну дію, нетоксичні, можуть застосовуватися тривалий час. Корінь є найсильнішим збудником центральної нервової системи, не має фазності дії і негативних наслідків, не порушує сон, підвищує працездатність в умовах нічного пильнування. Вважається, що женьшень позитивно впливає на картину крові, збільшує газообмін, збільшує амплітуду серцевих скорочень, уповільнює ритм серця, прискорює процеси загоєння виразок, збільшує секрецію жовчі. Женьшень допомагає підвищити чоловічу потенцію (особливо на тлі неврастенічного синдрому) і лібідо у жінок.
    Препарати женьшеню приймають:● як тонізуючий, загальнозміцнювальний засіб, що підвищує працездатність і опірність організму до стресових ситуацій, фізичних навантажень, несприятливих впливів зовнішнього середовища;● в період відновлення організму після важких захворювань, операцій;● при тривалій фізичній і психічній  перевтомі;● при неврозах;● при статевих розладах;● для стимуляції діяльності залоз внутрішньої секреції;● при порушенні обміну речовин;● для зниження рівня цукру в крові;● для посилення репаративних процесів в організмі;● для забезпечення опору організму радіації та електромагнітного випромінювання;● для профілактики грипу та вірусних інфекцій.
    Женьшень показаний дорослим, як стимулюючий засіб при розумових та фізичних навантаженнях, артеріальній гіпотензії, неврозах, неврастенії, нейроциркуляторної дистонії (НЦД) по гіпотонічному типу, астенії різної етіології, реконвалесценції після перенесених захворювань

  • Заготівля сировини:

    Природний ареал поширення женьшеню — Китай, Корея. В Україні вирощують садоводи-аматори. Для виготовлення ліків використовують корінь женьшеню. Коріння викопують у першій половині серпня, коли рослину легко відшукати за достиглими червоними плодами. Після достигання плодів корінь стає твердішим і менш вибагливим для зберігання. Викопують коріння металевими або дерев’яними паличками, намагаючись не ушкодити шийку кореня та бічні корінці. Коріння чистять м’якою щіточкою (не миють).
    Надземну частину зрізають, кладуть в обкладену мохом коробочку з кори, засипають землею, зібраною в тому місці, де ріс женьшень, і транспортують до приймальних пунктів. Самостійно заготовляти корінь женьшеню заборонено. В сирому вигляді корінь може зберігатися до 5 діб. Для тривалого зберігання корені сушать на сонці (товсті попередньо розрізають на пластинки) — так одержують “біле коріння”, якщо ж перед сушінням потримати корені годину над парою, то виходить “червоне коріння”. Вважають, що в червоному біологічно активних речовин удвічі більше, ніж у білому.

  • Користь для організму:

    Легенди про цілющу силу женьшеню оповідають, що корінь не тільки позбавляє від хвороб і повертає молодість, а й піднімає на ноги хворих при смерті. Якась частка правди в цих оповідках є, і зумовлена така дія женьшеню речовинами, що входять до його складу. Корінь женьшеню містить смоли, алкалоїди, сірку, фосфор, дубильні речовини, макро- і мікроелементи та вітамін C. Рослина чинить на організм людини болезаспокійливу і тонізуючу дію, підвищує працездатність, поліпшує газообмін, виводить відпрацьовану жовч, нормалізує артеріальний тиск, знижує цукор у крові та сприяє кращому функціонуванню ендокринної системи.

  • Протипоказання:

    Протипоказаний женьшень і його препарати при вагітності, підвищеній нервозності, кровоточивості та різних запаленнях. Женьшень є сильним стимулятором і може викликати головний біль, погіршення стану у гіпертоніків, нудоту та навіть блювоту. Не рекомендується застосовувати його людям молодше 45 років. І навіть якщо ви в зрілому віці зберегли здоров'я, а женьшень потрібен вам лише як тонізуючий засіб, перед вживанням препарату проконсультуйтеся з лікарем.

  • Дія та застосування:

    Застосовують женьшень як засіб, що знімає стрес, розумове й фізичне перенапруження та заспокоює при неврозах. Окрім того, женьшень покращує пам'ять і зір, нормалізує обмінні процеси, сприяє швидкому загоєнню ран і підвищує імунітет. Женьшень для чоловіків є чудовим засобом позбавлення від проблем із потенцією: досить приймати корінь женьшеню упродовж двох місяців, і статева функція відновиться повністю, а сперматозоїди стануть більш рухливими.
    Приймають женьшень у вигляді екстракту, настоянок, мазей, порошків і чаю. Екстракт женьшеню призначають при гіпотонії, ослабленні статевої функції, перевтомі та для відновлення сил після важкої хвороби або пережитого стресу. У народній медицині частіше використовується настоянка женьшеню, що має адаптогенну, метаболічну, біостимулюючу, протиблювотну та тонізуючу дію на організм людини. Настоянка містить пептиди, сапонінові глюкозиди, мінерали, вітаміни, ефірні і жирні олії.

  • Використання в косметології:

    Вплив женьшеню на збільшення вироблення природної гіалуронової кислоти, допомагає зволоженню шкіри, робить її більш гладкою, захищає від фотостаріння. Має протизапальну, ранозагоювальну та підсушуючи дію, допомагає впоратися з почервоніннями, набряками, деякими захворюваннями (прищі, псоріаз).

Препарати з женьшенем звичайним

Наші продукти, що мають у своєму складі женьшень звичайний