Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

 

Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

Меліса лікарська (Melissa officinalis L., лимонна м'ята, лимонна трава, меліса лимонна, цитрон-меліса, маточник, кадило, медівка, пасіка, папочна трава).
Меліса є багаторічною трав'янистою рослиною з сімейства ясноткових. Висота трави досягає 30-150 см. У меліси стебло пряме, що розгалужується. У перетині стебло чотиригранне. Покриває рослину супротивне черешкове листя серцеподібної або яйцевидної форми. Квітки меліси дрібні, їхнє забарвлення варіюється від білого до світло-фіолетового кольору. Вони формують мутовки в пазухах листків на верхівці рослини. Плід представляє собою чотири яйцеподібних світло-коричневих горішки.
Меліса - рослина, яка є джерелом лікарської сировини. Її використовують як седативний, болезаспокійливий, жовчогінний засіб. З трави меліси готують відвари, настої, чаї, спиртові настоянки, примочки, ванни і компреси та інші лікарські форми.
Віночок квітки може бути світло-фіолетового, бузкового, білого, жовтого аборожевого кольору. З'єднані квітки в мутовки, розташовані у верхній частині стебла в листових пазухах. Стебло і листя помітно опушені. Квітне меліса протягом усього літа, плоди дозрівають восени.
Надає перевагу несильно зволоженому ґрунту, може рости на піщаних землях. У заболоченій місцевості часто уражається грибком та гине. Росте на лісових галявинах, уздовж доріг, на сухих берегах річок і струмків, у сільській місцевості. Трава меліси активно культивується у промислових масштабах, висаджується на присадибних ділянках з лікарською та декоративною метою.
У нас Ви можете купити препарат, до складу якого входить сухий екстракт Меліси.

Меліса лікарська

Меліса лікарська – Melissa officinalis

  • Опис:

    Стебло прямостояче, чотиригранне, опушене. Нижні бічні паростки повзучі. Листки супротивні, черешкові, яйцеподібні, з городчасто-зубчастими краями, знизу залозисто-волосисті, завдовжки 6—8 см.  Квіти  дрібні, білі, жовтуваті або рожеві,  зигоморфні , зібрані по 3—10 шт. в однобокі несправжні кільця, розташовані в пазухах верхнього листя. Приквітки довгасті, коротші квіток. Чашка дзвонова, при плодах п'ятигранна, з 13 жилками, двогуба. Верхня губа плоска, з 3 зубцями, нижня — двозубчаста. Віночок двогубий, білуватий або рожевий, майже голий, завдовжки 13—15 мм, в 1,5-2 рази більше чашки.  Тичинок  4, з них 2 нижні зближені. Маточка з верхньою чотирьох роздільною зав'яззю і довгим дворозщепленим стовпчиком. Плід складається з 4 ясно-бурих горішків, поміщених у чашку. Горішки яйцеподібні, ясно-бурі, дрібні, завдовжки 1,8-1,9 мм.
    Квітне з червня по вересень.

  • Склад:

    Трава меліси містить олію ефірну (0,05-0,33 %, в складі якої є цитраль, ліналоол, гераніол, цитронелал, мірцен, альдегіди), речовини дубильні (до 5 %), гіркота, слиз, органічні кислоти (бурштинову, кавову, хлорогенову, олеанолову та урсолову), цукри (стахіоза) та мінеральні солі .

  • Фармакологічна дія:

    Меліса (трава) сповільнює дихання і серцевий ритм. Відомі її потогінні, заспокійливі, протигрибкові та бактерицидні властивості. Виявляє спазмолітичну, в’яжучу, гіпоглікемічну, сечогінну, жовчогінну, протизапальну, легку снодійну та болезаспокійливу дію.
    Меліса зміцнює нервову систему, посилює слиновиділення, покращує обмін речовин, апетит, діяльність травної системи. Сприяє оновленню лімфи і крові, допомагає при головному болю.
    Трава меліса використовується для лікування нервових, серцево-судинних, шлунково-кишкових захворювань, при здутті живота, закрепі, метеоризмі. Допомагає при подагрі, недокрів'ї, хворобах ясен, запамороченнях, шумі у вухах та загальній слабкості.
    Корисні властивості меліси роблять її засобом для схуднення. Чай з рослини допоможе поліпшити метаболізм, виведе зайву рідину і послужить легким проносним. Седативні та спазмолітичні властивості трави допоможуть пережити обмеження, пов'язані з дієтою, заспокоюючи нервову систему та знімаючи голодні спазми в шлунку.

  • Заготівля сировини:

    Мелісу збирають на початку цвітіння, зрізуючи верхню частину рослини разом з листям. Залишають не менше 10 см стебла. Заготівля проводиться після обіду, у суху, сонячну погоду. Допускається помірне обрізання молодих пагонів: меліса продовжує після цього рости та цвісти.
    Невибаглива в сушінні, можна висушувати на відкритому повітрі, у приміщеннях з постійним доступом повітря, розкладати на підлозі або розвішувати пучками. Необхідно берегти сировину від потрапляння прямих сонячних променів та перемішувати. Готова трава меліса зберігається в сухих, добре вентильованих приміщеннях, у звичайному або подрібненому вигляді. Зберігає лікувальні властивості протягом 1 року. 
    Заготівля рослини проводиться в період цвітіння після обіду в суху сонячну погоду. Для лікарських цілей зрізають верхню частину меліси разом із листям. Не менше 10 см стебла залишають над поверхнею. Сушать сировину на відкритому повітрі або в провітрюваному приміщенні, розкладаючи тонким рівномірним шаром. Можна розвішувати мелісу пучками при сушінні в приміщенні. Термін придатності готового збору - один рік. Готову сировину подрібнюють або зберігають цілою.

  • Користь для організму:

    Трава рослини знижує тиск. Вона має бактерицидний ефект і здатна знищувати деякі патогенні гриби і збудників туберкульозу. Трава меліси має протизапальну й антиоксидантну дію. На організм прийом препаратів з неї чинить загальнозміцнювальний ефект. Меліса допомагає зміцнити нервову систему і нормалізувати сон. При цьому вона не пригнічує і практично не викликає звикання. Також меліса підсилює дію синтетичних седативних препаратів і дозволяє зменшувати їхнє дозування.

  • Протипоказання:

    Приймати мелісу не можна при вагітності й під час годування грудьми, при гіпотензії та непереносимості компонентів у складі трави.

  • Дія та застосування:

    Меліса стимулює менструацію, полегшує дисменорею, допомагає при запальних захворюваннях сечостатевої сфери, особливо при хворобах матки.
    Як жіноча трава, вона отримала в народі назву «маточник». Трава підходить для жінок з підвищеною статевою збудливістю, оскільки заспокоює та регулює діяльність жіночого організму.

  • Використання в косметології:

    Трава меліса, за версією стародавніх греків, була найкращим засобом від облисіння, чим і зараз корисна для чоловіків, що зіткнулися з цією проблемою. Жінки застосовують мелісу для покращення росту волосся, зміцнення цибулин, відновлення пошкоджених коренів, регуляції роботи сальних залоз, зменшення жирності та розгладження волосся по всій довжині.
    Меліса використовується для прийняття ароматичних загальнозміцнювальних ванн, а також при фурункульозі, дерматиті, шкірних висипах.

Препарати із мелісою лікарською

Наші продукти, що мають у своєму складі мелісу лікарську