Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

 

Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

Собача кропива звичайна (Пустирник) — Leonurus cardiaca L. та собача кропива п’ятилопатева — L. quinquelobatus Tilib. (syn. L. villosus) Desf. (leonurus відгрец. leon — лев і urа — хвіст; cardiaca — від грец. cardia — серце і akeomai— цілити; quinquelobatus < грец. quinque — п’ять і lobоs — лопать); Багаторічні трав’янисті рослини родини ясноткових (губоцвітих) — Lamiaceae (Labiatae). Рід нараховує 15 видів, які ростуть у помірних широтах Євразії.
Росте собача кропива на луках, пустирях, сміттєвих місцях, залізничних насипах, в урвищах, кар`єрах, по берегах річок. Два види – собача кропива і собача кропива волохата (п’ятилопатева) – є лікарськими рослинами.
У нас Ви можете купити препарат, до складу якого входить сухий екстракт Пустирника.

Собача кропива звичайна

Собача кропива звичайна - Leonurus cardiaca

  • Опис:

    Leonurus  cardiaca, синонім — campestris — багаторічна трав'яниста рослина родини губоцвітих. Стебло прямостояче, 50—100 см заввишки, гіллясте, чотиригранне, голе або на ребрах вкрите спрямованими донизу волосками. Листки навхрест супротивні, черешкові, зверху темно-зелені, зісподу світло-зелені; нижні — округлі або яйцевидні, з серцевидною основою, 5-лопатеві за формою, серединні — видовжено-еліптичні або ланцетні, трироздільні або трилопатеві, з широкими довгастими зубчастими частками; верхівкові — трилопатеві або цілісні, з двома боковими, вперед спрямованими зубцями. Квітки неправильні, сидячі, в густих багатоквіткових кільцях на верхівках пагонів; віночок двогубий, ясно-рожевий, 8,5—9,5 мм завдовжки. Плід складається з 4 однонасінних горішковидних часток. Цвіте у червні — серпні.

  • Склад:

    Основними діючими речовинами Собачої кропиви є флавоноїди: квінквелозид, рутин, кверцитрин, космосіїн, кверцетин-7-глюкозид, гіперозид, 5,4 1 -дигідрокси-7-метоксифлавон; 4-рутинозид кавової кислоти. Трава С.к. містить також дубильні речовини (2,4–9%); протоалкалоїди: стахідрин (0,05%), алкалоїди: леонурин і леонуридин (0,4% в сумі); два біглікозиди із загальними формулами С 36 Н 56 О 12  і С 36 Н 54 О 12 , які мають властивості буфадієнолідів, із цукрами глюкозою й рамнозою; етерну олію (0,003–0,09%), до складу якої входять ліналоол, лімонен, каріофілен, α-гумулен, α- і β-пінени; монотерпенові та дитерпенові глікозиди з гірким смаком: іридоїди — леонурид, аюгол, аюгозид; дитерпени — марубін і леокардин; у складі тритерпенів є урсолова кислота (0,3%); вітаміни: аскорбінова кислота, токоферол, каротиноїди; макро- і мікроелементи: K, Ca, Na, S.

  • Фармакологічна дія:

    Препарати собачої кропиви звичайної за характером дії на організм людини близькі до препаратів валеріани лікарської. Вони мають спазмолітичні, седативні й гіпотензивні властивості, уповільнюють серцевий ритм, збільшують силу серцевих скорочень, виявляють слабку діуретичну дію, регулюють менструальний цикл і функції травного апарату. Їх застосовують при кардіосклерозі, підвищенні артеріального тиску, стенокардії, міокардиті, кардіоневрозі, надмірній нервовій збудливості, особливо, коли вона пов'язана у жінок з клімактерієм, а у чоловіків — з гіпертрофією простати, у разі психастенії й неврастенії, що супроводжується безсонням, відчуттям напруженості й підвищеною реактивністю, та при вегетоневрозах. Препарати собачої кропиви показані й при епілепсії, гіпоменструальному синдромі, базедовій хворобі (уповільнюється серцебиття, зумовлене підвищеною діяльністю щитовидної залози, знижується нервове збудження), при шлунково-кишкових захворюваннях (спазм м'язів шлунка, хронічні запалення товстої кишки). Слід відзначити, що при серцево-судинних неврозах і деяких інших серцевих захворюваннях препарати з собачої кропиви діють ефективніше, ніж: препарати валеріани лікарської або конвалії звичайної. Трава собачої кропиви входить до складу заспокійливого чаю, який застосовують при збудженні нервової системи і безсонні. Використовують рослину і в гомеопатії. При зовнішньому використанні препарати собачої кропиви виявляють протизапальну, антибактеріальну і ранозагоювальну дію.

  • Заготівля сировини:

    Для виготовлення ліків використовують траву собачої кропиви, зібрануї на початку цвітіння рослини. Зрізають верхівки рослин завдовжки до 40 см і завтовшки не більше 5 мм і сушать у затінку, розстилаючи тонким шаром і часто перегортаючи, щоб не почорніли. Штучне сушіння проводять при температурі 50—60°. Сухої сировини виходить 20—25 % . Зберігають її в сухих приміщеннях. Строк придатності — 3 роки. Сушена трава собачої кропиви є у продажу в аптеках.

  • Користь для організму:

    Пустирник можуть призначити при порушеннях сну, підвищеній нервовій збудливості, неврастенії. Корисні препарати рослини при нейроциркуляторній дистонії. Застосовують пустирник для зниження артеріального тиску при деяких захворюваннях серцево-судинної системи. У дерматології пустирник використовують для лікування нейродерміту та екземи.

  • Протипоказання:

    Препарати собачої кропиви можуть викликати алергічну реакцію, і якщо у вас є індивідуальна незносність цієї рослини, то і її препарати вам протипоказані. Собача кропива надає стимулюючу дію на гладку мускулатуру матки, тому її вживання не рекомендується під час вагітності і після аборту. Протипоказана собача кропива тим, хто страждає виразкою шлунку, ерозивним гастритом і артеріальною гіпотензією. Окрім того, препарати собачої кропиви викликають сонливість, тому не рекомендовані людям, чия робота вимагає підвищеної концентрації уваги.

  • Дія та застосування:

    Трава собачої кропиви і її цілющі властивості відомі з давніх часів. У середні віки аптекарі і лікарі застосовували цю рослину широко, але з часом її забули, і тільки в кінці XIX століття про собачу кропиву знову згадали, а в 30-і роки XX століття науковим шляхом було встановлено, що седативний ефект препаратів собачої кропиви в півтора разу вищий за дію валеріани лікарської. Собача кропива стабілізує серцевий ритм, зміцнює міокард, посилює його скорочення при тахікардії, міокардиті, кардіосклерозі, ішемічній хворобі серця, стенокардії та серцевій недостатності 1-3 ступеня. Вона знижує тиск при гіпертонії, знижує рівень холестерину, вміст молочної кислоти й глюкози в крові, має протисудомну та спазмолітичну дії.
    Ефективне застосування собачої кропиви й у лікуванні шлунково-кишкових захворювань: спазмів, гастриту, коліту, метеоризму, неврозів, катару товстого кишківника та інших хвороб. Має собача кропива також протизапальну й відхаркувальну властивості, а її заспокійливу дію використовують при лікуванні безсоння, психастенії, істерії, тиреотоксикозу й вегетосудинної дистонії. У гінекології траву собачої кропиви призначають при нестабільних і хворобливих регулах, маткових кровотечах, а також при клімактеричному синдромі.

  • Використання в косметології:

    При внутрішньому вживанні пустирник у складі комплексної терапії є дуже корисним при лікуванні дерматитів та акне. Окрім того, він також може використовуватись як зовнішній засіб. Для цього із нього готують лосьйони, маски, настоянки та інші косметологічні засоби. Пустирник зменшує жирність шкіри, звужує пори та запобігає висипанням. Також він буде корисним і для здоровʼя волосся. Ополіскування голови відваром пустирника зменшує випадіння, укріплює волосся, робить його більш шовковистим.

Препарати з собачою кропивою звичайною

Наші продукти, що мають у своєму складі собачу кропиву звичайну