Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

 

Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

Звіробій звичайний (Hypericum perforatum L.), місцеві назви: стокровиця, калмицький чай, зілля свєтоянське, заяча крівця тощо — багаторічна трав'яниста рослина родини звіробійних.
Звіробою трава входить до складу численних зборів, схвалених для використання в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту. Його також включають до складу дієтичних добавок і косметичних засобів. Звіробою властивості комплексні, ними обумовлена популярність цієї рослини - чаї, настої та відвари з неї впливають на нервову, травну і сечовидільну систему. 
З 450 видів звіробою в Україні поширені всього 12. Для лікарських цілей з них підходять два види - звіробій звичайний і чотиригранний, або плямистий звіробій. Ці рослини мають оптимальний склад і концентрацію корисних речовин, тоді як інші види можуть поєднувати в собі мінімальне співвідношення лікувальних властивостей.

Рослина поширена повсюдно, зустрічається на узбіччях доріг, у заростях чагарників, на пустирях і лісових галявинах, насипах. Звіробій надає перевагу як листяним, так і мішаним лісам лісостепу, також зустрічається в степовій зоні. Для поширення йому необхідні сухі грунти. При вирощуванні рослини для лікарських цілей необхідно враховувати її здатність швидко виснажувати ґрунт, тому її потрібно регулярно удобрювати.

Звіробій звичайний

Звіробій звичайний – Hypericum perfolatum

 • Опис:

  Рослина відноситься до сімейства Звіробійні. Звіробій звичайний - багаторічна рослина, висота якої коливається в межах 25-100 см. Стебло рослини двогранне, у верхній частині розгалужується. Звіробій покритий супротивними листками овальної або яйцевидної форми, їхня довжина - 1,5-3 см. Квітки рослини п’ятичленні, зібрані в щитовидні суцвіття, їхнє забарвлення варіюється від жовтого до помаранчевого. Період цвітіння припадає на червень-серпень. 
  Відрізнити траву від інших рослин можна за кількома ознаками. Якщо розглядати проти світла молоде листя звіробою, можна відзначити маленькі крапки, немов вони були продірявлені. Другою відмітною ознакою є зміна забарвлення квіток рослини, якщо їх зім'яти в руках. З жовтого вони стають криваво-червоними. Ще однією особливістю звіробою стало будова стебла - на відміну від більшості рослин, воно двогранне.

 • Склад:

  Трава звіробою містить речовини дубильні (10-12 %), флавоноїди (гіперозид, рутин, кверцитрин, мірицетин, лейкоантоціани), сапоніни, барвники (гіперицин – 0,1-0,4 %, псевдогіперицин, гіперин, франгулаемодинантранол), олію ефірну (0,2-0,3 %), речовини смолисті (17 %), каротин, кислоту аскорбінову.

 • Фармакологічна дія:

  Звіробою лікувальні властивості забезпечують ефективність ліків на його основі в лікуванні різних патологій і дисфункцій організму. Препарати з цієї рослини застосовують в лікуванні гепатитів і застійних процесів у печінці та жовчному міхурі, включаючи дискінезії, холецистити, гастрити, хронічний коліт. Вживають траву звіробою окремо або в комбінації з іншими рослинами при секреторній недостатності. Вітрогінні властивості дозволяють використовувати звіробій при метеоризмі та розладах шлунково-кишкового тракту. При порушенні функціональності нирок, пов'язаних із затримкою рідини в організмі, звіробій виступає як діуретик. Дана властивість дозволяє застосовувати його як допоміжний засіб при сечокам'яній хворобі.
  Має в’яжучу, протизапальну і деяку протимікробну дію, що сприяє регенерації тканин, помірно впливає на жовчовиділення, збуджує шлункову секрецію і т. ін.

 • Заготівля сировини:

  Заготівля трави проводиться в суху ясну погоду, щоб уникнути псування сировини від вологи. Готовність рослини до збору визначають за станом плодів, які повинні бути незрілими. Для заготівлі зрізають верхню частину рослини довжиною не більше 25-30 см. Зрізають її за допомогою ножа або секатора.
  Зібрану сировину сушать під навісом або на горищі при температурі, яка не перевищує 40 ℃. Для цього траву можна розкладати тонким шаром на папері або тканині чи пов'язувати в пучки. Готовність сировини визначається за її ламкістю. Зберігати її можна 3 роки. 
  З лікувальною метою використовують траву рослини, зібрану в період цвітіння звіробою.

 • Користь для організму:

  Звіробій продірявлений, або звичайний (заяча кров, кровавчик, хворобій) належить до лікарських рослин. Трава звіробою застосовується як натуральний антимікробний, жовчогінний, терпкий засіб.

 • Протипоказання:

  Препарати звіробою протипоказані людям з підвищеною збудливістю центральної нервової системи. Їх не можна вживати дітям до 12 років і тим, хто страждає алергією на будь-який компонент у складі трави. Препарати при передозуванні можуть викликати світлобоязнь і безсоння. Якщо разом зі звіробоєм пацієнт приймає лікарські засоби, йому необхідно обов'язково порадитися з лікарем, оскільки рослина може знижувати ефективність деяких із них. Оскільки у складі препаратів звіробою присутні сильнодіючі речовини, їх не можна приймати в період вагітності та лактації.

 • Дія та застосування:

  Звіробій готують у вигляді настоїв для обробки рота при стоматитах, гінгівітах, кровоточивості ясен, запальних процесах. Відвар рослини дозволяє позбутися неприємного запаху з рота, усунути кровоточивість ясен. Він може застосовуватися як профілактичний засіб для запобігання пародонтиту.
  Здатність загоювати рани та дезінфікувати їх дозволяє використовувати компреси зі звіробою для лікування інфікованих ран. Вони можуть застосовуватися для кровоточивих ран, оскільки у складі трави присутні в'яжучі інгредієнти.
  У траві рослини містяться дубильні речовини, які обумовлюють кровоспинні властивості лікарських засобів з неї. Також звіробій включає флавоноїди і сапоніни, каротин, смоли, аскорбінову кислоту й ефірні олії.Поєднання перерахованих речовин забезпечує протизапальну і легку протимікробну дію разом зі здатністю подразнювати стінки слизової, що стимулює секрецію внутрішніх органів.

 • Використання в косметології:

  Застосування звіробою в косметології обумовлено антимікробними та протизапальними властивостями, а також здатністю загоювати рани. Його використовують для лікування вугрового висипу і нормалізації роботи сальних залоз, для запобігання старінню шкіри. Корисний фітопрепарат при засмазі, тому що надає їй стійкості. Звіробій зміцнює волосся і може покращувати відтінок світлого волосся, надаючи йому золотистого відливу.

Препарати із звіробоєм звичайним

Наші продукти, що мають у своєму складі звіробій звичайний