Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

 

Kyivstar 068 50 200 30

Vodafone 095 50 200 30


       

ЯК ВИРОЩУВАТИ ТРАВИ НА ПІДВІКОННІ В ПРИМІЩЕННІ ВЗИМКУ

ЯК ВИРОЩУВАТИ ТРАВИ НА ПІДВІКОННІ В ПРИМІЩЕННІ ВЗИМКУ

Навіть коли ви живете в гармонії з природою, ви все одно можете трохи заплутатись, коли ваші свіжі продукти і трави на вулиці закінчаться після перших заморозків. На щастя, вегетаційний період для багатьох рослин, особливо кулінарних трав, може тривати протягом холодних місяців. Ми поспілкувались з місцевим виробником, який знає про вирощування трав у приміщенні взимку.

Василь родом з Закарпаття – він кулінарний садівник, і він постачає свою продукцію в ресторани по всій Україні. Ми вважаємо, що Василь має досить круту роботу, якщо він забезпечує високоякісною органічною продукцією кухарів 52 тижні на рік.

Він поділився своїми найкращими порадами щодо того, як внести трохи зелені та багато смаку у ваші зимові страви.

-ВИБЕРІТЬ НАЙКРАЩІ РОСЛИНИ ДЛЯ ЗБОРУ НАСІННЯ

Збережіть насіння трав, таких як базилік, м'ята, розмарин перед похолоданням. Після посадки це насіння може рости на підвіконні всередині приміщення.

-БУДЬТЕ ТВОРЧИМИ

Якщо ви просто хочете скрасити свій житловий простір, спробуйте виростити щось цікаве, наприклад, імбир. Це тропічне кореневище може бути складним у вирощуванні, але все одно це можна зробити. Троянда, лайм, мускатний горіх, імбир - кожен сорт надає тонкий смак і аромат.

-ПЕРЕСАДІТЬ ТРАВИ АБО ЗБЕРІТЬ НАСІННЯ

Звісно ви можете почати вирощувати трави з насіння в приміщенні, але зима - це дещо важкий час для цього. Візьміть деякі рослини у вашому місцевому центрі садівництва, або, якщо у вас вже є ці трави на ділянці, зробіть декілька живців для власних пересадок.

-НЕХАЙ РОСЛИНИ ТА ГРУНТ ДИХАЮТЬ

Використовуйте дуже легкий грунт, який базується на компості та торфі. Він повинен бути пухким, з невеликою кількістю розпушувача для поліпшення якості грунту.

-ДАЙТЕ РОСЛИНАМ ПОЖИВНІ РЕЧОВИНИ

Щомісяця дайте своїм травам додаткове живлення, наприклад органічне добриво. І обов'язково мульчуйте горщик (можна використовувати гальку), щоб утримувати вологу. Штучне опалення в будинку може пересушувати грунт з вашими рослинами. Чим менше горщик, тим швидше він висохне. Не забувайте про полив.

-ПОГРАЙТЕ З СИЛАМИ ПРИРОДИ

Спробуйте вирощувати коренеплоди, такі як буряк, морква, селера або цибуля, вирощувати зелень. Покладіть їх в ємність з грунтом, укорініть, при цьому залиште їхні верхівки над грунтом приблизно на пару сантиметрів. Добре поливайте їх, поставте в темне місце, накрийте плівкою на тиждень. Незабаром у вас з'явиться невелика, хрустка зелень, яку можна використовувати як чудовий додаток для супів або салатів. Коріння буде живити зелень, що зовсім не потребуватиме зусиль з вашого боку.

-НАСОЛОДЖУЙТЕСЬ ПЛОДАМИ (ТРАВАМИ) ВАШОЇ ПРАЦІ!

Василь нагадує нам, що переваги виходять далеко за межі естетики або харчування рослинами. Ви доглядали за цими рослинами і тепер ви можете використовувати їх в їжу для вас і ваших близьких.

Говорячи про їжу, Василь поділився порадою про чебрець, одну з його улюблених трав. Він надає неперевершений смак, який є унікальним в поєднанні з розмарином, шавлією та орегано (материнкою), які добре поєднуються майже з чим завгодно: м'ясом, овочами, соусами або супами. Обов’язково потрібно вводити ці трави в ваші улюблені зимові рецепти.

-ПРО КУЛІНАРНОГО САДІВНИКА

Василь поглиблено аналізував чотирисезонне фермерство і почав вирощувати в теплицях та вдома трави для відомих українських ресторанів.

Також він навчався на кухні одного з найкращих європейських ресторанів світу. Був шеф-кухарем в ресторані де також керував їхнім кулінарним садом.

Шукаючи зміни обстановки, Василь переїхав в Україну з дружиною в 2009 році. Він провів свої перші півтора року як шеф-кухар і головний садівник, перш ніж розробитисвою ферму площею 5000 квадратних метрів і почати працювати кулінарним садівником в 2011 році. Тепер повний робочий день, чотири сезони фермер Василь вирощує більш ніж 200 сортів овочів, їстівних квітів і трав для кращих ресторанів в Україні, з новими доповненнями кожного сезону.